HV9761-IP20-320-5K-50M - 9.6w IP20 COB LED Strip 5500k 50m Roll
Product image 1
Product image 2
Product image 3
  • 50m Roll of 5500k COB LED Strip
  • Supplied With 25 x Crimp on Connectors with 1m Tails
  • 3m Double Side Tape For Easy Installation
  • 320 x COB LED Chips Per Metre
  • 9.6w per metre
  • 820lm Per Metre
  • Size: 8mm x 2mm
  • Cutting Increments: 50mm
  • Input voltage: 24v DC
  • IP rating: IP20
  • Maximum Cut Length: 5 metres
  • 3 Years Replacement Warranty
Must Be Installed On Aluminium Heat Dissipating Surface For Warranty Purposes.
Product Information
 Part Number Length
HV9761-IP20-320-5K-50M 50m Roll
Data Sheet
Data Sheet
IES Files
IES Files
Install Sheet
Installation Instructions
Product Information
Shipping & Returns
Description
  • 9.6w per metre
  • 820lm Per Metre
  • Size: 8mm x 2mm
  • Cutting Increments: 50mm